Cam Balkon

Cam balkon sistemleri ülkemizde oldukça yaygındır. Katlanır veya klasik cam balkon sistemlerinin uygulaması ve üretilmesi konusunda İstanbul ili başta olmak üzere birçok marmara bölgesi şehrinde hizmetlerimizi sunabilmekteyiz. Özellikle cam alanlarında açılıp kapanabilmesi özelliği bulunan camlarda kullanım işlemlerini en mümkün kılan, en iyi projeleri Albayrak Yapı sizlere sunmaktadır. Cam balkon alaında uzun senelerdir çalışan uzman kadro ile hizmetlerimizi sunmakta ve sürdürmekteyiz. Firmamızdan cam balkon sistemleri alanında hizmet almak için iletişim sayfasında yer alan numaraları arayabilirsiniz.

CAM BALKON SİSTEMLERİ

Bu sistemler genellikle boş olan, klasik balkonların kapatılması için kullanılır. Özellikle yağmur ve soguk havadan korunmak ve kış dönemlerinde balkonlarınızıda eve dahil etmek için birebirdir. Mevsim değişikliklerine karşı koruma sağlayan cam balkon sistemleri ile karlarda, yağmur yağdığında, rüzgar estiğinde kapalı kalması nedeniyle kuru, temiz bir balkonunuz olur. Balkon içerisinde bulunan eşyalarınızın olumsuz şartlar neticesinde zarar görmemesi sağlanan cam balkonlar en uygun fiyatlar ile yapılabilmektedir.

Cambalkon, balkon camlama, balkon kapama, camlı balkon kapatma, balkon kaplama, balkon cam, katlanır cam balkon….

Son zamanlarda, bunun gibi bir çok terim tüketiciler tarafından dillendirilmektedir.

Peki nedir bunlar, ne işe yarar, ne fayda sağlar?

Cam balkon sistemleri, temelde camların alüminyum raylar içerisinde hareket ederek, balkonun uygun köşelerine, tüm camların katlanarak açılması temeline dayanmaktadır. Günümüzde şehir hayatının giderek daha yorucu, stresli olduğu düşünüldüğünde, insanlara evlerinde bir özgürlük alanı oluşturan balkonlar daha da önem kazanmaktadır. Eskiden balkonlar PVC, alüminyum doğrama  v.b. malzemelerle kapatılarak tamamen kapalı bir ortam haline getirilirdi. Ancak bu malzemelerle kapatılan balkonlar,  balkon işlevini yitirerek evin herhangi bir odasından farkı kalmazdı. Cam balkon sistemlerinin tüketicilerle buluşması ile bu durum ortadan kalkmış oldu. Balkon camlama sistemleri sayesinde, balkonlar asıl işlevlerini kaybetmeden,  camların bir tarafa toplanması suretiyle istenildiği zaman açılan, camların kapatılması suretiyle de istenildiği zaman kapanan bir esnekliğe sahip oldular. Böylece balkonlar kullanıcılar için “özgür yaşam alanı” haline geldi.

Balkonların  pvc v.b malzemelerle kapalı hale getirilmesi, binanın dış görünüşünü bozarak ortaya çirkin görüntülerin çıkmasına neden olmaktaydı.  Cambalkon uygulamaları ise asıl bileşeninin cam olması ve şeffaflığı sayesinde binanın görüntüsüne herhangi bir zarar vermediği gibi genel mimariye uyum sağlayarak estetik bir görüntü de sağlamaktadır. Yağmur, kar v.b. iklim şartları, balkonların cambalkona dönüştürülmesi sayesinde, kullanıcıları etkilemez. Aynı zamanda cambalkon sistemleri toz, gürültü, yaprak, polen, haşere, balkonlarda yuvalanabilen hayvanlar ve atıkları gibi her türlü istenmeyen dış ortam şartlarından korunma sağlar.

Cam balkon sistemlerinde kullanılan camlar  “temperli” veya “lamine” güvenlik camlarıdır. Dolayısıyla camların kırılması sonucu olası zararlar engellenmiş olmaktadır. 

Tamamen güvenlikli olan bu sistemler farklı modeller ile üretilebilmektedir. Albayrak Yapı´nın sizler için tasarladığı eşsiz cam balkon sistemlerinin çeşitlerini öğrenebilmek için hemen web sitemizde bulunan telefon numaralarını arayabilirsiniz. Özellikle katlanır cam balkon tercih eden binaların görünüm ve şıklık bakımından 1 numaralı tercih olması gerektiğini iletmekteyiz.

Kolay kırılmayan, kolay çatlamayan ve temizlemeniz gerektiğinde size zorluk çıkarmayan sistemlerdir. Klasik cam silme yöntemlerinin tamamını uygulamalarımızda kullanabilir ve camlarınızı silebilirsiniz. Albayrak Yapı´nın sizlere sunduğu özel sistemler sayesinde cam balkonlarınızın olduğu alanlarda daha az dış ses duyar ve mekanlarınızı dış gürültülerden de korumuş olursunuz. Cam balkon üretici firması olan Albayrak Yapı son derece kaliteli ve oldukça sağlam yapıdaki güvenlikli cam balkonları sizlere sunuyor.

Cambalkon sistemlerinin faydalarını özetlemek gerekirse;

Cambalkon sistemleri, istenildiği zaman açılabilen, istenildiği zaman kapatılabilen yapısı nedeniyle, balkonları kullanışlı ve konforlu bir yaşam alanı haline getirir.

- Cambalkon sistemleri, evlerin genel mimarisine uyum sağlayarak estetik bir görüntü oluşturur.

- Cambalkon sistemleri, esnek kullanım kolaylığı sayesinde  yağmur, kar  ve iklim şartları ne olursa olsun balkonu istenilen biçimde  kullanma imkanı sağlar.

- Cambalkon sistemleri, toz, gürültü, yaprak, polen, haşere, balkonlarda yuvalanabilen hayvanlar ve atıkları gibi her türlü istenmeyen dış ortam şartlarından korunma sağlar.

- Cambalkon sistemleri, ısı bariyerli profillerle üretilen sitemlerde ray profil gruplarında dış ortam ile iç ortamı birbirinden ayırarak ısı yalıtımı sağlar.

-  Cambalkon sistemleri, temper işlemi uygulanmış ısıcamlı sistemlerde, manyetik birleşimler sayesinde mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar.

ALBAYRAK YAPI

Cam balkon sistemleri denilince özellikle İSTANBUL ili sınırları içerisinde yüzlerce projeyi tamamlayan firmamız akla gelmektedir.

Katlanır cam balkon sistemleri son senelerde yaygınlaşmakta ve her geçen sene daha çok binada görülmektedir. Oldukça fazla talep aldığımız bu hizmet ile alakalı sizlerde bizden bilgi almak ve en uygun fiyatlardan yararlanmak için bizi iletişim sayfasındaki numaralardan arayabilirsiniz. Dayanıklı cam balkon sistemleri için en doğru yerdesiniz. Cam balkonu olan evlerin hırsızlık konusunda da güvenlikli olduğu bilinmektedir. Cam balkon sistemlerinin olduğu yapılarınızda daha güvenli ve huzurlu olabilirsiniz.

Instagram