Çatı Yalıtım

Yapılan araştırmalar neticesinde çatılardan kaynaklanan ısı kayıplarının %20-25 arasında olduğu tespit edilmiştir. Binaların çatılarından kaynaklanan ısı kayıplarını engellemek, insanların daha sağlıklı ve konforlu yaşam alanları oluşturmak adına çeşitli ısı yalıtım malzemeleri ile yapılan yalıtım işlemlerine çatılarda ısı yalıtımı denilmektedir.

ÇATI ISI YALITIMININ FAYDALARI

Çatı yalıtımı kış aylarında artan ısı kayıplarını, yaz aylarında ise artan ısı kazançlarını engelleyerek hem ülke hem de bireysel ekonomiye katkı sağlamaktadır.

Bina içerindeki sıcaklığı dengeleyerek terleme küflenme gibi insan sağlığına zarar veren olumsuzlukları engelleyerek konfor şartlarının devamlılığını sağlamaktadır.

Isı yalıtımının yanında ses yalıtımı da sağlayacağı için dış ortamdan gelen gürültüleri de engelleyerek huzurlu mekanların oluşturulmasına katkı sağlar.

Doğru malzeme seçimi ile yaşadığımız mekanlarda yangın güvenliğini sağlamaktadır.

ÇATI ISI YALITIM MALZEMELERİ


Çatılarda yapılacak ısı yalıtım uygulamaları ve kullanılacak izolasyon malzemeleri çatı türlerine göre değişiklik göstermektedir. Çatı yalıtımında kullanılan malzemelerin kalınlıklarını ısı iletim katsayısı ve dış ortam sıcaklığı etkilemektedir.  Genellik kullanılan malzemeler ve özellikleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

ÇATI ISI YALITIMI İÇİN İRTİBAT NUMARALARIMIZDAN BİZİMLE GÖRÜŞEBİLİRSİNİZ..

Instagram