Eternit Çatı Uygulamaları

Albayrak Yapı Ümraniye olarak Eternit Çatı Uygulamaları İş yeri çatılarında çoğunlukla Eternit, Trapez saç gibi malzemeler kullanılmaktadır.Bu çatıların en büyük sorunlarını ? zaafiyetlerini aşağıdaki şekilde özetlemek mümkündür.

* Çatı Örtüsünün sıcak-soğuk-rüzgar etkileriyle küçük hareketleri ( yani bilinen ifadeyle çatı örtüsünün çalışması) sonucunda ek yerlerinde açılmalar, tespit vida diplerinin genişlemesi kaçınılmazdır..Bu ise çatının akması, rüzgarlı havalarda ses yapması demektir.

* Eternit veya trapez saçlarda ilerleyen zamanlarda oluşan delikler, çatlaklar, çürümeler çatıyı kullanılamaz hale getirmektedir.

* Çatı saçağı ile duvar arasında kalan boşluklar hiç bir şekilde tam olarak kapıtılamadığından buralardan da yağmur, kar, çevrenin bütün TOZLARI , hatta kuşların girişi önlenememektedir. Soğuk-sıcak rüzgarlar bu boşlukların bir tarafından girip diğer tarafından çıkarak iç mekanın aşırı soğuması veya ısınmasına sebep olmaktadır.

Çatı, Eternit, yapılarda alttan, üstten püskürtme yöntemi istenilen kalınlık ölçüsünde uygulamak mümkündür. Püskürtme köpük ile kaplama yapılan alanda, ek yerlerin tek parça olarak iyi bir ısı yalıtımı yapılmasını sağlar.

Alttan uygulama, yüzde yüz yapışma etkisinden dolayı tavana yapışan köpük herhangi bir zorlama olmadığı sürece kopma, dökülme şansı yoktur.

Çatıda bulunan mevcut boş betona uygun olan seçenekle oturtma veya beşik çatı; ızgaralarda 5 x 10, mahyelerde ve direklerde 8 x 8 olmak üzere yapılıp, üzerinin de komple eternit ile kaplanması.

Bacaların ve bilimum yerlerdeki tuğlaların örülüp sıvanarak bitirilmesi. Asma derelerin 4 köşe plastik pimaş olarak yapılması ve aşağıya doğru iniş borularına bağlanması.Baca dipleri ve aydınlık kenarlarında bulunan tüm açık alanların kaplanarak su izalasyonu yapılması. Mahyenin harçlanması.

Çatının anahtar teslimi olarak teslim edilmesi.Yapılar çatılardan, ışık alması için,yada hafif olması için çatı örtüsü Eternit malzemesi tercih edilir.eternit malzemesi renk çeşitleriyle çok albenisi vardır. Eternit altı konsriksiyonuna göre montaj şekli vardır.

UYGUN FİYATLARIMIZ İÇİN HEMEN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ..

Instagram