Hareketli Açılır Çatı

Öyle anlar vardır ki ev sahibi olarak dış mekanlarda oturduğumuz zamanlarda yağmur, aşırı güneş gibi hava şartlarından korunmak isteriz fakat aynı zamanda da açık havada olmanın tadına varmak, hava güzelken faydalanmak ister ve üstümüzde kapatılmış sabit bir çatı olmasın isteriz. İşte bütün bu gereksinimleri karşılayan hareketli çatı sistemleri vardır ve saydığımız nedenlerle açılır kapanır çatı sistemlerine gereksinim vardır. Bu türlü yapılar eşsiz ve estetik olarak bahçemizde ya da işletmemizde yer alırlar.

En merak ettiğimiz ise nasıl oluyor da bu çatılar böylesine hareket ederken hava ve su geçirmiyor ve bu kadar kullanışlı oluyor. Aslında hareketli çatı sistemleri basit ve temel kavramlara dayanıyor. Hareketli çatıların taşıyıcıları alüminyum malzemeden ve kaplama malzemeleri de ısıcam, lamine cam ve polikarbonat gibi malzemelerden yapılıyor ve alanın büyük bölümü geriye kayarak havaya açık hale gelmektedir. Bu prensip kullanılarak yapılmış çok fazla uygulama vardır.

Hareketli çatı sistemleri tam da ihtiyaç duyduğunuz bir üründür. Peki hareketli çatı sistemleri fiyatları nedir işte bunun için bizimle iletişim kurun, fiyatları abartmadığımızı göreceksiniz.

Restaurant ve cafe ler için tamamı kapalı mekanlar yapmak pek de akıllıca olmamaktadır. Çünkü güzel günlerde müşteriler kapalı alan istememekte dış mekanları tercih etmektedirler ve bunun yanında sıgara yasağından dolayı kolay havalandırılacak açık alanlara gereksinim doğmaktadır. Açık havada yemek yenmesi güzel de havanın nezaman bozacağını yada aniden yağmur bastıracağını bilmediğiniz için çoğu zaman güzel başlayan bir öğlen kaçış ile sona erebilir. Fakat açılır kapanır kayar çatılar bu sorunu kökünden halletmiş görünüyor, hava bozduğu anda üzerini kapatmak bir dakika sürmüyor.

Bu türlü açılır çatı sistemleri söz konusu olduğunda oldukça hatırı sayılır çeşitte ve kalitede tasarımlar işletme sahibine sunulmaktadır. Klasik kırma çatılardan, kubbe ya da tonoz formunda farklı çatılara kadar farklı hareketli çatı sistemleri yapılmıştır. Bütün bu tasarımlar ya da açılır tavanlar rahatlıkla açılıp kapanmaktadır.

Hareketli çatı sahipleri artık ışıklandırmanın ne kadar etkili olduğunu ve güneş battıktan sonra güzel aydınlatılmış bu mekanların nasıl müşteri çektiğini keşfetmişlerdir. Hepimiz gayet iyi biliyoruz ki iyi aydınlatılan mekanlar çok çekici olmaktadır. Şunu da aklınızdan çıkartmayın ki ışıklandırma çeşidi, renk seçimi ve sunumu dış mekanlarınız da dramatik etkiler yaratacaktır.

Instagram