Kiremit Çatı Aktarması

Çatı aktarma nasıl yapılmaldıır nelere dikkat edilir , Kilasik dörk köşe çatı üzerinden çatı aktarma uygulamasını anlatıcağız, kiremit Çatı aktarma da önce omuz mahyelerinde bulunan betonların sökülürek bir yandanda çıkan moloz ve kiremit kırk parçalar doldurulur temizlenir.

Sonrasında çatı üst kısmından başlanarak kiremitler sökülmeye başlanır düzgün ve 2 yada 3 erli sıra halinde dizilerek kiremitler açılır kiremitler kaldırılırken altındaki olan toz vs süpürülür, yukardan başlanan bölgenin dip sıraya kadar sökülür, ve bu işlem çatının dört bölgesinde yapılır.

Kiremit kaldrıma işemi bittikten sonra alt sıradan yani çatı ucundan çatı dereleri sökülmeye başlanır dere kaldırma işlemi bittikten sonra çatı dere kelepçeleri 40 cm ara ile çakılır ve 150´lik köşeli dere takılır, çatı deresi takıldıktan sonra kiremit altına hangi malzeme kullanılacaksa (kiremit altı ziftli çuvallı muşanba , kiremit altı p3000 siyah mebra ) o döşenmeye başlanır döşenirken 10 cm üst üste gelcek şekilde döşenir ve çatının tamamı örtü ile kaplanır. Çatı örtüsü kenar kısımlara ve ya baca kenarlar gelen bölgesini katlanarak su kanalı oluşuturlur, ve kiremit dizme işlemi başlar ilk iki sıra kiremit ipinde dizilerek kiremitler galveniz tel ile bağlanarak çakılır, kiremit çakılma nedeni kiremitlerin kaymaması içindir. sonra baca varsa gizli dere kenar kısım izolasyonu yapılır.

En son işlem olarak omuz mahyeleri konularak harçlanma işlemi yapılıp sonrasında çatının geneli kontrol edilerek kırık kiremit vs eksikleri giderilir, kiremit çatı aktarma işlemi sonlandırılır.

Çatı; sektöründe dünya lideri olarak faaliyet gösteren Çatı olarak firmamız onur çatı  çaplama malzemesi olarak yeni nesil  çatı kaplama kiremit’i, Çatı kaplama izolasyon, Çatı yalıtımı, Çatı ondulin, Çatı panel, Çatı ısı yalıtım. Çatı kaplama malzemeleri olarak estetik performans sağlıyor.

KİREMİT ÇATI AKTARMA İŞLERİNİZ İÇİN BİZİ ARAYIN..

Instagram