+90 (216) 344 29 00
+90 (532) 583 04 53
+90 (532) 583 04 53
+90 (216) 344 29 00
Teras Su İzolasyonu

Yapıların en önemli unsurlarından biri olarak teras su izolasyon hizmeti firmamız tarafından isteyen herkese verilir. Çatı hizmeti de görmekte olan teraslar için su izolasyonunun yapılması gerekir. Nem ve sıcaklık gibi olumsuz durumların önüne geçmek ve bu durumları önlemek için teraslar için su izolasyonu yapılır. Aksi durumda bu yapılmadığı zaman teraslar ve zemin hasar görebilir. Teraslar için yapılan izolasyon sistemleri kış aylarında hava koşullarının önüne geçilmesi için de uygulanır.

Albayrak Yapı´yı arayarak sizde en iyi izolasyon hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Teraslar için su izolasyonunun yapılmaması halinde terastan alt katlara doğru su sızabilir ve alt katlarında hasar görmesi söz konusu olabilir. Teraslara yapılmakta olan izolasyon sayesinde su ve nemin iç kısımlara geçmesi önlenir. Alt odalardaki tavanların ve duvarların su lekesi olmaması, mantar ve küf oluşturmaması adına izolasyon önem arz eder. İzolasyon yapılmaması durumunda duvarlar ve tavanlar hasar görmeye başlayıp çatlaklar dahi oluşabilir.

Teras Su İzolasyon Avantajları

Teraslara yaptırılan izolasyonlar sayesinde zemin hava şartları için daha dayanıklı ve sağlam hale gelir. Aşınma ve yıpranma gibi durumların önüne geçilerek olumsuz durumlar sonlandırılır. Bu nedenle kişiler teras su izolasyon ile binasını oluşabilecek olumsuzluklara karşı koruyabilir. Yağışlara, iklimsel değişikliklere, hava koşullarına karşı tam olarak koruma sağlanır. Evleri ve terasları için izolasyon konusunda hizmet almak isteyen herkes firmamız ile iletişime geçerek bizlerden bu hizmeti alabilir.


Teras Su İzolasyon Nasıl Yapılır?


Kişilerin bu hizmeti almak istemeleri halinde firma olarak profesyonel şekilde hizmet vermekteyiz. Yapılacaklar, kullanılması gereken malzemeler, en uygun konfor ve kalitedeki ürünler gibi durumlar ayarlandıktan sonra kişiler için izolasyon uygulamasına başlanır. Birkaç adımdan oluşan izolasyon uygulaması sayesinde kişiler çok fazla beklemeden bu hizmeti alabilir.

Tek bir telefon ile teras kapama işlemleri ve izolasyon işleri için teklifi Albayrak Yapı´dan alabilirsiniz.

Kişilerin istedikleri alanın zemininin hazırlanmasından sonra işlemlere başlanır. Hazırlık adımları, duvar ve zeminin yalıtılması, malzemelerin uygun şekilde yerleştirilmesi ya da işleminin yapılması gibi durumlar izolasyon süreçlerindendir. Firma olarak bizler de ekibimiz ile birlikte oldukça hassas ve titiz şekilde çalışmaktayız. Bu sayede teras su izolasyon hizmeti konusunda oldukça müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaya özen göstermekteyiz.
 

Albayrak Yapı Teras Uygulamaları


Teraslar, bina çatılarının çok düşük eğimlerle tasarlanarak elde edilen bölümleridir. Teras çatılarda su yalıtımı çok büyük öneme sahiptir. Teraslar için dikkat edilmesi gereken en önemli konu su yalıtımının güvenli bir şekilde sağlanmasıdır. Teraslarda eğimler düşük olacak şekilde tasarlandığından su tahliyesi eğimli çatılara göre çok daha yavaş olmaktadır.

Çatılarınızın yağmur ve kar sularını mümkün olan en kısa zamanda tahliye etmesi, yapınızın güvenliği için şarttır. Eğimli çatıların aksine teraslarda yağmur ve kar sularının tahliyesi uzun sürmektedir. Bu nedenle su yalıtımının su birikmelerine karşı dayanıklı olması gerekir. Bu şartlar altında teras çatılar için en uygun ve en güvenli su yalıtımı malzemesi bitümlü su yalıtım membranlarıdır.

Teraslarda çok yaygın olarak kullanılan seramik zemin kaplama elemanlarının altında mutlaka iki kat olacak şekilde bitümlü su yalıtım membranları uygulanmalıdır. Uygulamanın ilk aşamasında beton üzerine bir kat astar sürülmelidir. Astarın buradaki görevi, beton ile bitümlü membran arasında tam birleşmeyi sağlamaktır. Astar kuruduktan sonra sırasıyla birinci ve ikinci kat minimum üçer milimetre kalınlıkta bitümlü su yalıtım membranları şalumo yardımıyla ısıtılarak yüzeye yapıştırılır.

Yeşil çatı sistemlerinin en can alıcı noktaları su yalıtımı, bitki köklerine karşı dayanım ve drenaj sisteminin başarıyla görevini yerine getirmesi hususlarıdır. Su yalıtımının doğru malzemeler ve doğru uygulamalarla yapılmaması durumunda üzerinde bitki bulunan teras çatılar binanızın su almasına sebep olacak ve bunun sonucunda çok zor ve çok masraflı çalışmalara ihtiyaç duyulacaktır. Bitki köklerine karşı dayanım ise mevcut su yalıtımının kökler tarafından delinmesine karşı alınacak önlemdir.

Teraslarda doğru, güvenli ve dayanıklı su yalıtım uygulamaları yapılmadığı taktirde binanız su alır. Binanızın su alması demek, zorlu ve masraflı bir tadilat süreci demektir.

TERAS SU YALITIMI - TERAS SU İZOLASYONU HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ve FİYAT ALMAK İÇİN İLETİŞİM SAYFAMIZDA YER ALAN NUMARALARIMIZDAN BİZİ ARAYINIZ..

 

 
Bizden Haberler
Cafe Açılır Pencere Sistemleri
Cafe Açılır Pencere Sistemlerimiz hakkında detaylı bilgi ve ürünlerimiz için GİYOTİN CAM kategorimizi inceleyebilirsiniz.
Açılan Cam Tavan Sistemleri
Açılan Cam Tavan Sistemlerini firmamız aracılığı ile oldukça başarılı bir şekilde yaptırabilirsiniz. Sektörde Lider Firmayız.
Karabük Cam Çatı Tamamlandı
Karabük Boss Cafe | Safranbolu Cam Çatı Proje ve Uygulaması Firmamız Tarafından Tamamlanarak Teslim Edilmiştir.
Teklif Talebi İçin
Değerli müşterilerimiz teklif taleplerinizi web sayfamız üzerinden gönderebilirsiniz, alanında uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.
Web Sayfamız Yenilendi
Siz değerli müşterilerimize daha iyi bir hizmet verebilmek için teras üstü kapama firması olarak güncel web sayfamızı yeniledik ...
Neden Biz?
Hizmet Anlayışı Müşteri odaklı, yüksek kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde, kurumsal ve bireysel tüm müşterilerimizin gerçek sigorta ihtiyaçlarının belirlenerek, en uygun fiyat seçenekleri ile sunulması çerçevesinde en üst seviyede müşteri memnuniyetine ulaşmaktır.

Hizmet Anlayışı Müşteri odaklı, yüksek kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde kurumsal ve bireysel tüm müşterilerimizin gerçek sigorta ihtiyaçlarını karşılamak.
Uzman Danışmanlar Değerli müşterimiz, Acentesi.net’te her zaman konusunun uzmanı sigorta danışmanı ile konuşur, derdinizi onlarca kez anlatmak zorunda kalmazsınız. Bu sayede hem zamandan tasarruf eder, hem de bütçenizi en verimli şekilde kullanırsınız.

Uzman Danışmanlar Değerli müşterimiz, Acentesi.net’te her zaman konusunun uzmanı sigorta danışmanı ile konuşur, derdinizi onlarca kez anlatmak zorunda kalmazsınız.
En İyi Şirketler Türkiye'nin en iyi ve en güvenilir 15 şirketi arasından, sigorta ihtiyaçlarınıza en uygun seçenekleri belirleyerek sizlere sunuyoruz. Bu sigorta şirketlerinin 250’den fazla sigorta ürünü arasından size en uygun olanını seçerek en verimli ürüne ulaşmanızı sağlıyoruz!

En İyi Şirketler Türkiye'nin en iyi ve en güvenilir 15 şirketi arasından, sigorta ihtiyaçlarınıza en uygun seçenekleri belirleyerek sizlere sunuyoruz.
Uygun Teklif Fırsatı İhtiyacınıza en uygun sigorta seçeneklerini en iyi fiyat garantisi ve %40'a varan indirimli fiyatlarımız ile sizlere sunuyoruz. Söz veriyoruz poliçenizi satın aldıktan sonra yaşıyacağınız tüm sorunlar ile alakalı uzman ekibimiz ile daima yanınızda olacağız!

Uygun Teklif Fırsatı İhtiyacınıza en uygun sigorta seçeneklerini en iyi fiyat garantisi ve %40'a varan indirimli fiyatlarımız ile sizlere sunuyoruz.