+90 (216) 344 29 00
+90 (532) 583 04 53
+90 (532) 583 04 53
+90 (216) 344 29 00
Teras Sürme İzolasyon

Sürme su izolasyonu inşaatlarımızın bir çok alanında kullanılarak kaliteli bir su yalıtımı sağlamaktadır. Sürme izolasyon kolay uygulanan beton ve çeşitli yüzeylere daha iyi aderans sağlayarak tutunur, yapıda oluşan çeşitli kılcal çatlak ve gözenekleri doldurarak ek yeri oluşmayan bir su yalıtımı tabakası sağladığı için tercih sebebidir. Sürme izolasyon yapılarımızda su ve nem yalıtımında kalıcı çözüm sunduğu için tercih edilmektedir. Sürme izolasyon malzemeleri membran gibi malzemelere göre bir çok avantaja sahiptir.

Membran uygulamlarında genellikle yaşan işçilik hatalarından birleşim yüzeyündeki kusurlar içeri su girmesine neden olurken sürme esaslı malzemelerde bu riskler tamamen ortadan kalkmaktadır. Aker İzolasyon beton üzerinde gerekli tüm tamiratları yaparak sürme su yalıtımı malzemesini uygulamaktadır. Tamiratları yapılmadan uygulanan izolasyon sağlıklı olmayacaktır.

 
Çimento Esaslı Sürme İzolasyon

* Çift komponentli yarı ve tam elastik olup yüzeysel izolasyon sağlayan, betona sirayet etmeyen, wc, balkon, banyo ve mutfak gibi ıslak zemin ve duvarlarında, seramik altında su yalıtımında kullanmaktadır. Beton üzerine, şap üzerine sıva üstüne uygulanabilir. Negatiften su basıncına karşı uygulanmaz. Uv dayanımı olmadığından kuruma altına alınmalıdır.

* Çift komponentli yarı ve tam elastik olup kapiler özelliği ile betona bir miktar işleyen İZOTÜM Kristeks gibi malzemeler. Perde betonlarda ve teras tabliyelerinde su depolarında betonla direk temas ettiğinde beton yüzey yıkanmış ıslak ise beton içerisine bir miktar çalışmaktadır. Bu tür malzemeler pozitiften (suyun geldiği yönden) uygulanmaktadır.

* Negatiften (içten) ve pozitiften (dıştan) uygulanabilen komponentsiz kristalize izolasyon malzemesi betona derinlemesine işler ve beton içerisindeki kılcal çatlaklarda suda çözülmeyen kristaller oluşturan İZOTÜM Crystallize gibi malzemeler. kuyu temel, istinat duvarı, asansör kuyusu, suyun geldiği yönden su izolasyonu mümkün olmayan perde beton alanlarda kullanılabilmektedir. Bu malzemeler betonu suya karşı kilitleyerek betonu su geçirimsiz hale getirmektedir.

Bitüm Esaslı Sürme İzolasyon

Bitüm esaslı malzemeler pozitif yönden (suyun geldiği yönden) uygulanmaktadır. Bitüm esaslı likit sürme malzemeler solvent bazlı ve su bazlı olan olarak ikiye ayrılmaktadır. Likit membran sürme izolasyon malzemeleri komponentli ve komponentsiz uygulanabilmektedir. Su bazlı malzemeler açık ve kapalı alanlarda güvenle kullanılmaktadır. Su bazlı olduğundan doğaya zarar vermez, çevre dostudur.

Firmamız tek komponentli likit sürme izolasyon malzemelerinde İzotüm Plus 1K Süper Elastik, Çift komponentli sürme izolasyon malzemelerinde İzotüm Plus 2K Süper Elastik likit membran, solventli malzemeler gerektiğinde ise İzotüm Solventli Bitüm Solüsyon ürünlerini tercih ederek kullanmaktadır.

İzotüm süper elastik likit membranlar kauçuk, bitüm ve suyun çeşitli katkılarda güçlendirilerek işlenmesiyle elde edilen su yalıtım ürünleridir. Kalıcı bir izolasyon sağlayarak suya ve neme karşı uzun ömürlü bir bariyer oluşturur.

Akrilik Esaslı Sürme Yalıtım

Akrilik kopolimer reçine esaslı, su bazlı, olan ve tek komponentlı, elastik, su izolasyonunda sürme olarak püskürme olarak kullanmaktayız. Bu tür akrilik esaslı malzemeler farklı renklerde bulunmaktadır. İhtiyaç halinde üzeri boyanabilen akrilik sürme su yalıtım malzemeleri iç ve dış mekânlarda da kullanılmaktadır. Sürme su izolasyonun kolay uygulanması yatayda ve düşeyde, çatılarda ve balkon, teras, havuz, su depoları, ıslak zemin, düz ve eğimli çatılarda, rahat kullanılmaktadır.

 
Poliüretan Esaslı Sürme İzolasyon

Poliüretan esaslı sürme su izolasyonu tek bileşenli ve çift bileşenli olan ürünler ile mevcuttur. Diğer sürme malzemeler gibi fırça yâda rulo ile sürüldüğünden kompleks detaylarda kolay çözmektedir. Su yalıtım yapılacak çoğu detayda kullanıla bilmektedir. Balkon, teras, ıslak zemin, perde duvar gibi, otopark ve yaya trafiğine açık olan alanlar bile uygulamaktayız. Poliüretan sürme su yalıtımı 2 mm kadar köprüleme özeliğine sahiptir, elastik özelliklidir. Uygulama yapılabilen yüzeyler beton yüzeyler, çimentolu şap ve sıva üzerine, seramik kaplı zemin ve duvarlara, sudan korumak için ahşap ve metallere yalıtım yapılmaktadır. Poliüretan esaslı malzeme yeni dökülmüş taze betona tam kuruma sağlamadan uygulanmaz, nem oranı %5 üzerinde olan ortamda yapılamamaktadır.

 
Bizden Haberler
Cafe Açılır Pencere Sistemleri
Cafe Açılır Pencere Sistemlerimiz hakkında detaylı bilgi ve ürünlerimiz için GİYOTİN CAM kategorimizi inceleyebilirsiniz.
Açılan Cam Tavan Sistemleri
Açılan Cam Tavan Sistemlerini firmamız aracılığı ile oldukça başarılı bir şekilde yaptırabilirsiniz. Sektörde Lider Firmayız.
Karabük Cam Çatı Tamamlandı
Karabük Boss Cafe | Safranbolu Cam Çatı Proje ve Uygulaması Firmamız Tarafından Tamamlanarak Teslim Edilmiştir.
Teklif Talebi İçin
Değerli müşterilerimiz teklif taleplerinizi web sayfamız üzerinden gönderebilirsiniz, alanında uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.
Web Sayfamız Yenilendi
Siz değerli müşterilerimize daha iyi bir hizmet verebilmek için teras üstü kapama firması olarak güncel web sayfamızı yeniledik ...
Neden Biz?
Hizmet Anlayışı Müşteri odaklı, yüksek kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde, kurumsal ve bireysel tüm müşterilerimizin gerçek sigorta ihtiyaçlarının belirlenerek, en uygun fiyat seçenekleri ile sunulması çerçevesinde en üst seviyede müşteri memnuniyetine ulaşmaktır.

Hizmet Anlayışı Müşteri odaklı, yüksek kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde kurumsal ve bireysel tüm müşterilerimizin gerçek sigorta ihtiyaçlarını karşılamak.
Uzman Danışmanlar Değerli müşterimiz, Acentesi.net’te her zaman konusunun uzmanı sigorta danışmanı ile konuşur, derdinizi onlarca kez anlatmak zorunda kalmazsınız. Bu sayede hem zamandan tasarruf eder, hem de bütçenizi en verimli şekilde kullanırsınız.

Uzman Danışmanlar Değerli müşterimiz, Acentesi.net’te her zaman konusunun uzmanı sigorta danışmanı ile konuşur, derdinizi onlarca kez anlatmak zorunda kalmazsınız.
En İyi Şirketler Türkiye'nin en iyi ve en güvenilir 15 şirketi arasından, sigorta ihtiyaçlarınıza en uygun seçenekleri belirleyerek sizlere sunuyoruz. Bu sigorta şirketlerinin 250’den fazla sigorta ürünü arasından size en uygun olanını seçerek en verimli ürüne ulaşmanızı sağlıyoruz!

En İyi Şirketler Türkiye'nin en iyi ve en güvenilir 15 şirketi arasından, sigorta ihtiyaçlarınıza en uygun seçenekleri belirleyerek sizlere sunuyoruz.
Uygun Teklif Fırsatı İhtiyacınıza en uygun sigorta seçeneklerini en iyi fiyat garantisi ve %40'a varan indirimli fiyatlarımız ile sizlere sunuyoruz. Söz veriyoruz poliçenizi satın aldıktan sonra yaşıyacağınız tüm sorunlar ile alakalı uzman ekibimiz ile daima yanınızda olacağız!

Uygun Teklif Fırsatı İhtiyacınıza en uygun sigorta seçeneklerini en iyi fiyat garantisi ve %40'a varan indirimli fiyatlarımız ile sizlere sunuyoruz.