+90 (216) 344 29 00
+90 (532) 583 04 53
+90 (532) 583 04 53
+90 (216) 344 29 00
Uzay Çatı Uygulamaları

Uzay çatı uygulamaları diğer klasik ve konvansiyonel sistemlere göre yapısal olarak daha rijit ve hafiftir. Uzay strüktürler olarak adlandırılan üç boyutlu çubuk sistemleri belli koşulların sağlanmasıyla sadece basınç ve çekme kuvvetlerinden etkilenerek, eğilme durumunun baskın olduğu taşıyıcı sistemlere oranla daha etkin olmaktadır.

Uzay çatı uygulamaları, özellikle geniş açıklıkları mekan ortasında kolon kullanmadan veya az sayıda kolon kullanarak örtmede son derece elverişlidir. Uzay çatı sistemleri; sergi salonları, camiler, yüzme havuzları, endüstri binaları, hangarlar, okul binaları, alışveriş merkezleri, araç otoparkları, pazaryerleri gibi geniş açıklıkları olan ve sık düşey taşıyıcı istenmeyen hacimleri örtmek için sıklıkla kullanılmaktadır. Bu sistemler işin uzmanları tarafından planlandığında diğer sistemlere göre daha az malzeme gerektirmekte, dolayısıyla daha ekonomik olmaktadır.

Neden
Uzay Çatı;

- Uzay çatı sistemleri diğer klasik ve konvansiyonel sistemlere göre yapısal olarak daha rijit ve hafiftir.

- Uzay çatı sisteminin İmalat ve montaj süresi diğerlerine göre kısadır.

- Uzay çatı sistemi montaj sahasında yer tasarufu sağlar.

- Uzay çatı mimari olarak her türlü geometrik şeklin oluşturulmasına müsait sistemlerdir.

- Uzay çatı Prefabrik imalat olduğu için korozyona karşı tüm önlemler imalat aşamasında alınır.

- Uzay çatı Yapıda kullanılacak tesisat, aydınlatma, elektrik ve aydınlatma gibi elemanlar sisteme basitçe asılabilirler.

- Uzay çatı üç boyutlu sistemler olduğu için klasik sistemlere göre daha çok hafiftir.

- Uzay çatı hafif olduğu için taşıma ve nakliye alanlarında ekonomiktir.Uzay çatı her türlü mevsim şartlarında montaj yapılabilir.Civatalı birleşimlerden oluştuğu için demontajıda yapılıp, başka yerlerde montajı tekrar yapılabilir.

Uygulama Alanları; Spor salonları, Yüzme havuzları, Halı sahalar, tenis kortları, Stadyumlar, kapalı türbünler, Fabrika ve depo binaları, Pazar yerleri, Alışveriş merkezleri, Sinema, konferans ve toplantı salonları, Fuar alanları , Benzin istasyonları, Otogarlar, Otel lobi atriumları, Bina girişleri, sundurmalar.

Uzay kafes sistemler iki uçlarına konik parçalar kaynatılmış olan ve çubuk olarak adlandırılan çelik boruların, içlerine yerleştirilen cıvatalar ile çelik birleşim kürelerine tespiti yolu ile üç boyutlu olarak oluşturulmaktadır. İmalatın tamamı atölyede hazırlanıp şantiyede montajı yapılacak şekilde dizayn edilmektedir. Sistem boru, küre, cıvata aşık ve mesnet elemanlarından oluşmaktadır.

FİYAT İÇİN BİZİ ARAYIN..

 
Bizden Haberler
Cafe Açılır Pencere Sistemleri
Cafe Açılır Pencere Sistemlerimiz hakkında detaylı bilgi ve ürünlerimiz için GİYOTİN CAM kategorimizi inceleyebilirsiniz.
Açılan Cam Tavan Sistemleri
Açılan Cam Tavan Sistemlerini firmamız aracılığı ile oldukça başarılı bir şekilde yaptırabilirsiniz. Sektörde Lider Firmayız.
Karabük Cam Çatı Tamamlandı
Karabük Boss Cafe | Safranbolu Cam Çatı Proje ve Uygulaması Firmamız Tarafından Tamamlanarak Teslim Edilmiştir.
Teklif Talebi İçin
Değerli müşterilerimiz teklif taleplerinizi web sayfamız üzerinden gönderebilirsiniz, alanında uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.
Web Sayfamız Yenilendi
Siz değerli müşterilerimize daha iyi bir hizmet verebilmek için teras üstü kapama firması olarak güncel web sayfamızı yeniledik ...
Neden Biz?
Hizmet Anlayışı Müşteri odaklı, yüksek kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde, kurumsal ve bireysel tüm müşterilerimizin gerçek sigorta ihtiyaçlarının belirlenerek, en uygun fiyat seçenekleri ile sunulması çerçevesinde en üst seviyede müşteri memnuniyetine ulaşmaktır.

Hizmet Anlayışı Müşteri odaklı, yüksek kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde kurumsal ve bireysel tüm müşterilerimizin gerçek sigorta ihtiyaçlarını karşılamak.
Uzman Danışmanlar Değerli müşterimiz, Acentesi.net’te her zaman konusunun uzmanı sigorta danışmanı ile konuşur, derdinizi onlarca kez anlatmak zorunda kalmazsınız. Bu sayede hem zamandan tasarruf eder, hem de bütçenizi en verimli şekilde kullanırsınız.

Uzman Danışmanlar Değerli müşterimiz, Acentesi.net’te her zaman konusunun uzmanı sigorta danışmanı ile konuşur, derdinizi onlarca kez anlatmak zorunda kalmazsınız.
En İyi Şirketler Türkiye'nin en iyi ve en güvenilir 15 şirketi arasından, sigorta ihtiyaçlarınıza en uygun seçenekleri belirleyerek sizlere sunuyoruz. Bu sigorta şirketlerinin 250’den fazla sigorta ürünü arasından size en uygun olanını seçerek en verimli ürüne ulaşmanızı sağlıyoruz!

En İyi Şirketler Türkiye'nin en iyi ve en güvenilir 15 şirketi arasından, sigorta ihtiyaçlarınıza en uygun seçenekleri belirleyerek sizlere sunuyoruz.
Uygun Teklif Fırsatı İhtiyacınıza en uygun sigorta seçeneklerini en iyi fiyat garantisi ve %40'a varan indirimli fiyatlarımız ile sizlere sunuyoruz. Söz veriyoruz poliçenizi satın aldıktan sonra yaşıyacağınız tüm sorunlar ile alakalı uzman ekibimiz ile daima yanınızda olacağız!

Uygun Teklif Fırsatı İhtiyacınıza en uygun sigorta seçeneklerini en iyi fiyat garantisi ve %40'a varan indirimli fiyatlarımız ile sizlere sunuyoruz.